Başbakan Yıldırım-Bahçeli-Kılıçdaroğlu'ndan ortak açıklama

Çankaya'da Başbakan Binali Yıldırım'ın öncülüğünde bir araya gelen CHP ve MHP Genel Başkanları ortak açıklama yaptı.rnrn

15-12-2016 03:28

Haberler » SİYASET


rn Çankaya'da gerçekleştirilen terör zirvesinde biraraya gelen Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Lideri Devlet Bahçeli toplantı çıkışında ortak açıklama yaptı.
rn
rn  
rn
rn Her üç lider de terörle mücadele mesajı verdiği konuşmalarında şu ifadeleri kullandı:
rn
rn  
rn
rn BAŞBAKAN YILDIRIM:
rn
rn  
rn
rn Bu bizim için beka sorunudur. Anlamı olan Türkiye'nin birliği, beraberliği devam etmesi, milletimizin kardeşliğin zarar görmemesidir. Bu çerçevede geniş kapsamlı değerlendirmeler yaptık. Yapılan çalışmalar hakkında gerek Irak'ta, gerek Suriye'deki gelişmeleri sayın genel başkanlarla paylaşma fırsatı bulduk. Onların da değerli düşünceleri oldu. Onları da not aldık. Teşekkür ediyorum.
rn
rn  
rn
rn KILIÇDAROĞLU: 
rn
rn  
rn
rn Teröre karşı hep birlikte mücadele etmek için uzlaşmamız oldu. Zaten bu hayatın akışında doğal olan bir uzlaşma. Herkesin ortak tavır koyması lazım. Öneriler konusunda düşüncelerimizi sayın Başbakana aktardık. Türkiye süratle olağan bir sürece gelmeli ve terör olayları bitirilmelidri. Terör tek başına bir siyasi partinin çözeceği bir olaydan ziyade ortak sorunudur. Ortak sorunla ortak mücadele etmemiz gerekir. Bu mücadelede kim önayak oluyorsa bizler de ona destek vermek durumundayız.
rn
rn  
rn
rn BAHÇELİ: 
rn
rn  
rn
rn Türkiye'de acımasızca ve alçakla sürdürülmek istenen terörle mücadeleyi konuştuk. Toplantı milletimizin beklentilerine cevap verecek bir şekilde gerçekleşmiştir. Terörle mücadelenin uygulamalarının önümüzdeki günlerde görüleceği inancıyla sayın Başbakana ve sayın genel başkana teşekkürlerimi sunuyorum.
rn
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler
1